ADAY OKULLARINDAN MUHTEŞEM BAŞLANGIÇ

#ADAY OKULLARINDAN MUHTEŞEM BAŞLANGIÇ

ADAY OKULLARI VE DOĞRU CEVAP ÖZEL ÖĞRETİM KURSLARI YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİ 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SENE BAŞI EĞİTİM SEMİNERLERİ İÇİN BİR ARAYA GELDİ

Samsun OMTEL OTEL’de düzenlenen eğitim seminerleri toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Kurucu Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel KAYGISIZ’ın açılış konuşması ile başladı.

Yüksel KAYGISIZ açılış konuşmasında; “artık geleneksel hale getirdiğimiz sene başı tanışma, kaynaşma ve eğitim çalışmamızla kurumlarımıza güç katarak, kaliteli eğitim öğretim ilkesiyle gençlerimizi ve çocuklarımızı daha iyi seviyelere getireceğimize inanıyoruz.

Oluşturduğumuz inançlı, ilkeli, tecrübeli yenilikçi ve azimli kadromuzla, Öğrenci Gelişim İzleme Sistemimizle ve mentörlerimizle Samsun’umuzu eğitimde hak ettiği daha iyi yerlere getireceğiz. Yeni eğitim-öğretim yılı hepimize hayırlı olsun” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Osman YAZICI moderatörlüğünde dört oturumdan oluşan seminerlerin ilki başlatıldı.

İlk oturumda Kurucu Müdür Yüksel KAYGISIZ, Fizik Öğretmeni Kemal Hayri AĞU ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Fehim YILMAZ yer aldı.

Verilen aranın ardından ikinci oturumda, Matematik Öğretmeni Şinasi Ahmet HACIOĞLU, Rehber Öğretmen ve Mentör Fatih Kazım KURUÇAYLI, Aday Anadolu Lisesi Müdürü Murat BAŞ öğretmenlik mesleğinin özellikleri ile ilgili sunumlarını yaptılar.

Öğle yemeğinin ardından üçüncü oturumda Doğru Cevap Kurslarının bu yıl ilk defa Bafra’da açılışını yaptığı Yabancı Dil Kursunun tanıtımı American Life temsilcisi Sedat UYGUN tarafından yapıldı. İngilizce Öğretmeni Yusuf Çağatay ALTINTAŞ, Kimya Öğretmeni Adnan USLU ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Osman YAZICI birer sunum yaptılar.

Çay – Kahve molasından sonra seminerlerin son bölümünde Kişisel Gelişim Uzmanı Bülent GÜLDAĞ öğretmenlerle birlikte çeşitli yarışma ve etkinliklerle motivasyon eğitimini gerçekleştirdi.

Günün son bölümünde ise tüm katılımcılar birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler, ardından müzik grubunun nefis parçaları eşliğinde akşam yemeği yenildi, keyifli sohbetler yapıldı.

TOPLANTIDA SUNULAN SEMİNER KONULARI VE KONUŞMACILAR:

1) Kurumun Tanıtımı, İlkeler ve İşleyiş. (Yüksel KAYGISIZ)

2) Eğitimde Teknoloji Kullanımı. (Kemal Hayri AĞU)

3) Mesleki Anılar. (Fehim YILMAZ)

4) Eğitimde Değerler. (Şinasi Ahmet HACIOĞLU)

5) Eğitimde İletişimin Önemi. (Fatih Kazım KURUÇAYLI)

6) Olumsuz Öğretmen Davranışları. (Murat BAŞ)

7) Yabancı Dil Eğitiminin Önemi. (Sedat UYGUN)

8) Öğrencinin İç Dünyasına Dokunmak. (Adnan USLU)

9) İş(Meslek ) Ahlakı. (Yusuf Çağatay ALTINTAŞ)

10) Olumlu Düşünce ve Başarı. (Osman YAZICI)

11) Motivasyon Eğitimi. (Bülent GÜLDAĞ)